Японський стиль в інтер'єрі та у шторах
В оформленні інтер'єру набирає популярність японський стиль, а разом з ним і елементи декору - зокрема, японські штори. Для них характерні одночасно – витонченість і простота. Ці елементи декору добре поєднуються з сучасними стилями інтер'єру – модернізмом і мінімалізмом.
У створенні екстравагантного, і в той же час скромного і невибагливого дизайну інтер'єру важливу роль відіграють легкі і витончені прозорі або напівпрозорі японські штори, що дозволяють вдало «грати» зі світлом і створюють атмосферу затишку.
Для створення японського інтер'єру необхідно дотримуватися кількох основних вимог: простота і функціональність, максимальна легкість, «легкість», м'якість при мінімумі деталей, багато простору. Відрізняється цей стиль низькою меблями, відсутніми додатковими шафками, антресолями, полицями (використовують вбудовані шафи, скляні полички і стільниці). Один з важливих елементів декору - наявність японських штор, фактура яких досить помітна, але при цьому абсолютно не важка простір. Це строга елегантність у поєднанні з функціональністю. Головне завдання такого інтер'єру – сприяти внутрішньому зосередженню, звільнення від мирської суєти, прагненню до природної простоти.
Сфери застосування
Для оформлення великих вікон в просторих квартирах, а також для декорування ніш і отворів японські штори – чудовий вибір. Можуть використовуватися і як міжкімнатні перегородки. Часто в плануванні, не передбачає поділу на кімнати, роль роздільника виконує оригінальна «зональна перегородка» - японські штори. Так, з їх допомогою легко можливо організувати простір для дитячого ліжечка або під гардеробну.
У ресторанах східної кухні віконні прорізи декорують японськими шторами, що надають простору відповідну атмосферу. В інтер'єрі ж великих житлових приміщень особливо привабливо виглядають на широких вікнах, але зовсім не підходить для вузьких вікон (у цьому випадку використовують вертикальні жалюзі).
Японські штори стильно прикрашають квартиру. Головне, орієнтуючись на орнамент і тип тканини, правильно підібрати цей елемент декору у відповідності зі стилем інтер'єру. Так, у спальні нестандартно будуть виглядати зшиті різнокольорові полотна, а в залі – штори з етнічним візерунком.
Про тканини для штор
Особливих обмежень в підборі тканини для японських штор не існує. Декоратор у створенні цікавих і підходять під стиль інтер'єру комбінацій, незалежно від виду тканини, найчастіше спирається на свою фантазію і на побажання замовника. Що стосується візерунка або малюнка, то на японських шторах вони найчастіше великі і яскраві. Зображення гілки сакури, дракона, птахів і подібних етнічних елементів актуальні для таких виробів. Мінімалізм в оформленні квартири добре доповнюють однотонні варіанти.
Японські штори бувають різних відтінків. Вибирають відповідний варіант, орієнтуючись на стиль інтер'єру кімнати і залежно від тих функцій, які треба виконувати. Це можуть бути як легкі напівпрозорі або навіть прозорі тканини, добре пропускають світло, так і важкі матеріали, що створюють відповідну атмосферу.
Природність і впорядкованість, характерну для східного стилю, ідеально підкреслять натуральні матеріали, з яких виготовляють вироби: соломка, джут, бамбук.
Пристрій штор
Зовні японські штори на кшталт вертикальних жалюзі, перегородці або ширмі – схожий принцип роботи. Але на відміну від класичних жалюзі штори мають більш широкі не повертаються сегменти. Конструктивно це - кілька панелей з тканини, з'єднаних багатосмуговим карнизом, який можливо встановити, окрім стелі і стіни, у прорізах. Спеціальний штороводитель розсовує і закриває сегменти. А щоб полотно зберігало форму, в нижній частині виріб забезпечений обважнювачами.
Виріб зручно чистити і замінювати сегменти – для цього тканину просто знімають з направляючих.
Виготовляємо самостійно
Японські штори можна виготовити самостійно. Тканина підбирають для них зазвичай світлих спокійних відтінків будь-якої фактури, можна природний матеріал (наприклад, бамбук) або полотно з східної графікою.
Закріплені на карнизі за допомогою бігунків японські штори-панелі пересуваються на зразок дверей шафи-купе. Всі необхідні елементи для їх створення можливо придбати в магазині меблевих аксесуарів. Знадобляться трехструнные або пятиструнные бігунки, що дозволяють пересувати всі сегменти одночасно або окремо.
По ширині кожна выкроенная тканинна смуга - за шістдесят сантиметрів, враховуючи усадку і обробку. Внизу оформляється куліскою, бічній припуск не обробляють. Виріб добре пропрасовують, зшивають кілька полотен і роблять вправність для двох-чотирьох елементів. Бока обробляють стрічкою велкро. Виріб ретельно вигладжують і підвішують на підготовлений карниз.
Один з принципів японської естетики – «все непотрібне потворно». Основою японського інтер'єру є порожнеча, яка виділяє те небагато, що наділений будинок. Тобто мінімалізм – це принципова риса цього стилю. В приміщенні є все необхідне з меблів і предметів декору. А світло та японські штори гармонійно доповнюють загальну композицію.